Jak dobrać spodnie dresowe damskie na trening w zimowe dni?

05/24/2019

Jak dobrać spodnie dresowe damskie na trening w zimowe dni?

Spodnie dresowe damskie - przygotuj się do treningu

W trakcie poszukiwania odzieży do ćwiczeń warto pamiętać o dwóch zasadach. W jednej strony, jeśli wybierzemy zbyt ciepły zestaw, nasz trening może skończyć się zmęczeniem oraz potem spływającym po plecach, spowodowanym przegrzaniem. Z drugiej strony, zbyt lekka odzież może skutkować szybką utratą ciepła, przemoczonymi nogami i niechcianą infekcją. Damskie spodnie dresowe powinny zatem zabezpieczać nas przed wychłodzeniem mięśni, które często prowadzi do przykrych kontuzji. Druga zasada to ubieranie się na tzw. "cebulkę". Pozwoli to na szybkie odprowadzanie potu na zewnątrz, a nam będzie cieplej niż w jednej, grubej warstwie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dresów damskich?

Dobrze dobrane dresy damskie sprzyjają udanym treningom. Spodnie wysokiej jakości powinny być uszyte z odpornych materiałów, które nie stracą kształtu w trakcie wielogodzinnych treningów na świeżym powietrzu, przy minusowej temperaturze. Należy zrezygnować z bawełny, ponieważ wsiąka wilgoć nie tylko z otoczenia, ale przede wszystkim z ciała. Spodenki sportowe damskie powinny być lekkie i ciepłe, aby chronić ciało przed wiatrem. Dzięki funkcji odprowadzania potu na zewnątrz powierzchni, mamy pewność, że jesteśmy dodatkowo odporni na przeziębienie. Ściągacze zarówno w pasie jak i na wysokości kostek, pozwalą dopasować ich długość i zwiększyć komfort noszenia.

Spodenki dresowe damskie - stwórz oryginalną stylizację

Oprócz funkcjonalności odzieży, którą będziemy wykorzystywać w trakcie treningów, warto zwrócić uwagę na ich design. Ciekawe wzornictwo czy modne fasony, pozwolą poczuć się modnie i wyróżnić się pośród innych biegaczy. Spodnie dresowe damskie mogą być zatem dopełnieniem całej stylizacji lub ich głównym motywem. Duży wybór modeli spodni z szerokimi, wąskimi lub prostymi nogawkami pozwala wybrać te, dopasowane do indywidualnych potrzeb i poziomu zaawnasowania. Funkcjonalna sportowa odzież, pozytywne nastawienie, sytematyczność sprawią, że każdy trening będzie udany. A my będziemy zmotywowani do przekraczania swoich kolejnych granic!

Powrót