Sportowa elegancja dla mężczyzn - jakie swetry i bluzy męskie wybrać?

06/17/2019

Sportowa elegancja dla mężczyzn - jakie swetry i bluzy męskie wybrać?

Jak wybrać ciepłe i eleganckie bluzy męskie?

Ciepłe bluzy męskie to niezbędny element każdej garderoby. Nadają się nie tylko na jesienny jogging czy siłownie, ale doskonale sprawują się noszone na co dzień. Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni model i kiedy ubrania sportowe mogą stanowić doskonałą odzież codzienną w sportowej stylizacji.

Bluzy i swetry męskie - czym się różnią?

Zgodnie z definicją, sweter jest rodzajem bluzy wykonanym z grubej dzianiny - najczęściej wełny. Jest to zdecydowanie mniej sportowy stój, niż typowa bluza z kapturem, jednak z powodzeniem może stanowić uzupełnienie codziennego stylu casual. Wybierając swetry męskie zdecydować się możemy na ich lżejsze odmiany zapinane na guziki lub zamek błyskawiczny. Popularne są też tak zwane pulowery będące niczym innym jak swetrem bez rękawów. Swetry męskie, jako ubrania sportowe popularne były w latach 90 XX wieku, jako modny element stroju narciarskiego.

Ubrania sportowe na co dzień

Sportowe bluzy, noszone jako odzież codzienna stanowią powszechny widok, zwłaszcza w sezonie jesiennym oraz wiosennym. Nie ma w tym nic zaskakującego - stanowią bowiem wygodną, a jednocześnie ciepłą odzież wierzchnią. Mogą być też noszone zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Jak jednak wybrać odpowiednią bluzę? Podstawowym aspektem pozostaje wybór materiału i jego grubości. Gruba bluza polarowa cechować się będzie wysokimi zdolnościami termoizolacyjnymi, jednak niewystarczająca przepuszczalność powietrza raczej wykluczy jej sportowe użycie. Nieco chłodniejszą alternatywę stanowią bluzy bawełniane dostępne w różnych grubościach. Bawełna, jako materiał naturalny lepiej oddycha oraz do pewnego stopnia odprowadza wilgoć, z tego powodu bardziej się nadaje do zastosowań typowo sportowych. Stosując bluzy sportowe do aktywności fizycznej warto założyć pod spód odzież termoaktywną, aby uniknąć przegrzania organizmu - jest to szczególnie istotne podczas treningów wykonywanych na zewnątrz. Wybierając krój bluzy sportowej kierujemy się indywidualnymi upodobaniami - zdecydować musimy o obecności kaptura oraz kieszeni.

Podsumowanie

Wybierając odzież sportową do użytku na co dzień, rozważać możemy zarówno bluzy, jak i swetry. Podczas wyboru zastanowić się musimy nad materiałem i jego grubością. Do zastosowań sportowych najlepsze będą bawełniane bluzy męskie, zaś jako odzież codzienna, warty rozważenia jest również polar, jak i wełniane swetry. Bluzy z kapturem stanowią bardzo popularny element stylizacji sportowej, zwłaszcza jesienią i zimą.

Powrót