Bielizna damska i męska - jaką wybrać do aktywności sportowej?

05/24/2019

Bielizna damska i męska - jaką wybrać do aktywności sportowej?

Podkoszulki męskie, damskie legginsy - czyli jak wybrać bieliznę sportową

Intensywny trening to wyzwanie nie tylko dla naszego organizmu - sprostać wysiłkowi musi również nasza garderoba. Jak zatem ubrać się aby na treningu móc dać z siebie wszystko? Czy termoaktywne podkoszulki męskie to jedyne rozwiązanie, czy może raczej jedna z wielu opcji w szerokiej gamie bielizny sportowej?

Sklep z odzieżą sportową - co może nam zaoferować?

Bawełniane podkoszulki damskie świetnie nadają się jako element codziennego stylu sportowego, jednak na czas intensywnego treningu lepiej zostawić je w domu. Rolą odzieży sportowej jest przede wszystkim odprowadzenie potu i pary wodnej powstałej podczas treningu i pozostawienie naszej skóry suchej. Przekłada się to nie tylko na komfort, ale również pozwoli uniknąć przeziębienia - zwłaszcza podczas sezonu jesienno-zimowego, gdzie przepocenie wewnętrznej warstwy ubrania z łatwością może doprowadzić do wyziębienia organizmu. Kupując bieliznę w sklepie z odzieżą sportową musimy określić zarówno intensywność treningów, jak i temperaturę otoczenia, w jakiej będą się one odbywały. Przykładowo wybierając termoaktywne podkoszulki damskie zależnie od powyższych parametrów przyjdzie nam zadecydować o grubości materiału, ewentualnej ilości warstw czy długości rękawów.

Co zrobić, by bielizna sportowa nie utraciła swoich właściwości?

Niestety odzież termoaktywna, taka jak sportowe koszulki damskie wymaga specjalnej pielęgnacji - dotyczy ona głównie sposobu prania. W sklepie z odzieżą sportową zakupić możemy specjalne środki piorące do odzieży termoaktywnej, które stosuje się w miejsce tradycyjnych proszków - ich zastosowanie przedłuża żywotność odzieży sportowej. W razie braku odpowiednich detergentów użyć możemy zwykłych proszków niezawierających dodatków zmiękczających, szarego mydła w płynie czy proszków dla dzieci. Warto pamiętać, że nie tylko zły proszek może zaszkodzić bieliźnie sportowej. Unikać należy środków zmiękczających, takich jak płyn do płukania tkanin. Nie mniej istotne jest wstępne przepranie nowo zakupionej odzieży - bez tego zabiegu może ona nie wykazywać wystarczających właściwości odprowadzania wilgoci.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana odzież sportowa nie jest jedynie miłym dodatkiem - jej brak potrafi skutecznie uniemożliwić intensywny trening, czy nawet doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Niezależnie od intensywności czy rodzaju naszej aktywności fizycznej nie powinniśmy mieć problemu z wyborem odpowiedniej bielizny, niezależnie czy będą to podkoszulki męskie czy sportowe legginsy.

Powrót