Sezon jesienno-zimowy w sporcie - które kurtki sprawdzą się najlepiej?

05/24/2019

Sezon jesienno-zimowy w sporcie - które kurtki sprawdzą się najlepiej?

Jaka kurtka damska będzie najlepsza?

Jesienna aura za oknem niekoniecznie kojarzy się nam ze sportem. Zimno i deszcz może skutecznie zniechęcić nawet najwytrwalszych sportowców. Niemniej dla chcącego nic trudnego, wystarczy się tylko odpowiednio ubrać! Jaka kurtka damska sprawdzi się podczas jesienno-zimowych sportów?

Zimowa odzież sportowa - jak wybrać, czym się kierować?

Przy wyborze kurtki damskiej pod kątem sportów jesienno-zimowych musimy poważnie rozważyć zarówno jej krój, jak i materiał. Odzież sportowa nie może krępować ruchów, nie może też być zbyt ciepła. Ważna będzie odpowiednia przepuszczalność materiału - od przegrzania organizmu prosta droga do przeziębienia. Wybierając sportową kurtkę damskią warto zwrócić uwagę na odpowiednio skrojone kieszenie - szerokie i pojemne sprawdzają się podczas zimowego spaceru, jednak podczas jesiennego joggingu wszystko co zostanie w nich umieszczone będzie obijało się o ciało i powodowało dyskomfort. Kurtki sportowe zwykle posiadają więcej ciaśniejszych kieszeni, co pozwala zabrać ze sobą wszystkie niezbędne przedmioty osobiste zachowując komfort i bezpieczeństwo. Przydatnym dodatkiem są odblaskowe paski - jesienią i zimą, gdy dzień staje się coraz krótszy nietrudno o to by podczas treningu złapał nas zmierzch.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Odzież sportowa używana w sezonie jesienno-zimowym musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze musi być odporna na opady atmosferyczne, jednocześnie jednak musi sprawnie odprowadzać wilgoć ze środka na zewnątrz, aby zapobiegać zawilgoceniu i przegrzaniu ciała. Istotne jest też by materiał był szybkoschnący - pozwoli to uniknąć przymusowej kilkudniowej przerwy po treningu w deszczu. Sportowe kurtki damskie są zwykle konstruowane na zasadzie kompozytu - kolejne rodzaje różnych materiałów stosowanych warstwa na warstwie zapewniają optymalne parametry gotowego produktu. Przykładem takiego rozwiązania są popularnie stosowane w odzieży sportowej wodoodporne membrany, które nie pozwalają wilgoci dotrzeć do wewnętrznych warstw kurtki, jednak nie utrudniają "oddychania" skórze za sprawą swojej jednostronnej przenikalności.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej kurtki sportowej na sezon jesienno zimowy nie jest prosty - kurtka damska spełniać musi jednocześnie wiele warunków, a jednocześnie być odpowiednio wygodna. Odpowiednio dobrana zapewni jednak maksimum komfortu i pozwoli z powodzeniem prowadzić jesienne treningi bez obaw o wyziębienie organizmu.

Powrót