Podstawa męskiej garderoby - T-shirty

05/24/2019

Podstawa męskiej garderoby - T-shirty

T-shirt męski jako podstawa stylu casual

Styl casual stwarza bardzo wiele możliwości ze względu na swoje luźne ramy. Dla mężczyzn podstawą tego stylu pozostaje niezmiennie t-shirt męski. Odpowiednio połączony z pozostałymi elementami garderoby staje się idealnym wyborem na niemal każdą okazję.

Najlepsze miejsce na zakup? Sklep z odzieżą sportową

Każdy sklep z odzieżą sportową stawia na zapewnienie szerokiego wyboru wzornictwa, co pozwala zakupić koszulki męskie na każdą okazję, zarówno na trening, jak i wyjście ze znajomymi. Równie istotną kwestią jest wybór materiału i kroju - koszulki męskie najczęściej wykonywane są z bawełny, z ewentualną domieszką tworzyw sztucznych celem zapewnienia odpowiedniej elastyczności - bądź przylegania w przypadku koszulki typu slim-fit. Nie bez powodu - bawełna jest naturalnym materiałem oddychającym, zapewniającym komfort niezależnie od warunków czy pory roku. W przypadku zakupu koszulki męskiej do zastosowań sportowych rozważyć możemy również materiały termoaktywne, które ułatwią nam zachowanie komfortu termicznego podczas intensywnych treningów. Koszulki z materiałów sztucznych nieoddychających noszone na co dzień mogą powodować dyskomfort. Zwłaszcza w ciepłe dni, bądź noszone pod innym elementem odzieży.

Koszulki męskie - jaki krój wybrać najlepiej?

Odpowiednio dobrany krój koszulki pozwoli podkreślić zalety sylwetki, bądź ukryć jej niedoskonałości. Sklepy z odzieżą sportową zwykle oferują koszulki męskie w przynajmniej dwóch typach kroju - regular oraz slim fit, czyli wersję bardziej przylegającą do ciała. Przed dokonaniem wyboru należy rozważyć kwestię zastosowania - czy ma być to koszulka typowo sportowa, czy noszona na co dzień? Jaki krój najlepiej pasuje do mojej sylwetki? Koszulki slim fit mogą krępować ruchy podczas niektorych aktywności fizycznych, jednak podkreślają sylwetkę. Z tego względu lepiej nadadzą się więc na wyjście do kina niż na siłownię. Istotną kwestią jest również krój samych rękawów. Ich długość oraz szerokość istotnie wpływa na wygląd całej stylizacji. Również w tej kwestii sklep z odzieżą sportową pozwala na szeroki wybór, od rękawów całkiem luźnych, po zakończone elastycznym ściągaczem. Efekt lepszego dopasowania koszulki do sylwetki można również osiągnąć poprzez zakup tej o dłuższym kroju, jednak w mniejszym rozmiarze. Należy jednak pamiętać, że rzeczywista rozmiarówka może się różnić pomiędzy różnymi producentami, dlatego zawsze najlepiej przed zakupem koszulkę przymierzyć, bądź sprawdzić dokładne wymiary na specjalnej tabelce, widniejącej w sklepach internetowych.

Sportowy styl na co dzień

Szeroka możliwość personalizacji, zarówno w kontekście wzornictwa, jak i kroju, a także materiału powodują że t-shirt męski jest i zapewne pozostanie podstawą męskiego stylu casual jeszcze na długo.

Powrót