Jak trenować w chłodniejsze dni? Poznaj bluzy i spodnie dresowe na jesień

05/24/2019

Jak trenować w chłodniejsze dni? Poznaj bluzy i spodnie dresowe na jesień

Jak połączyć jesień za oknem i trening? Wybierz odpowiednie spodnie dresowe, damskie lub męskie!

Ciepłe lato, choć uwielbiane przez nas z wielu względów, zwykle szybko umyka. Ze względu na przyjemną pogodę, jest to doskonały czas na różnorodne treningi i dbanie o sylwetkę. Mimo spadku temperatur i obecnych chłodniejszych dni, gorąco zachęcamy do kontynuowania swoich ulubionych ćwiczeń! Najlepszą radą na efektywny i zdrowy trening na zewnątrz będzie odpowiednia odzież - spodnie dresowe damskie i ich wersja męska, a także pozostałe dobrze dobrane ubrania sportowe. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bardzo dobrze wpływa nie tylko na utrzymanie kondycji na właściwym poziomie, ale wzrost odporności. Należy jednak stosować się do odpowiednich zasad tak, aby trening stał się korzyścią a nie przyczynkiem do przeziębienia czy osłabienia.

Dobre spodnie dresowe męskie lub damskie to klucz do zdrowego treningu w chłodne dni!

Najważniejszą regułą podczas biegania na powietrzu przy niższych temperaturach, jest konieczność zachowania umiarkowanego ciepła w naszym organizmie. Nie możemy schładzać ciała w wyniku zbyt skromnego ubioru, lecz również nie przegrzewajmy się – tym bardziej przez ciężkie bawełniane bluzy! Po przebiegnięciu kilkudziesięciu kilometrów już poczujemy nadmiar ciepła, który ostatecznie przeistoczy się w nieprzyjemny, przeziębiający nas w efekcie pot. Stosujmy zasadę „na cebulkę” – lepiej mieć na sobie więcej warstw cieńszych, niż dwie grubsze i cięższe. Ponadto, dobierzmy odpowiednie spodnie dresowe męskie lub damskie, które w najlepszym wydaniu powinny być oddychające, przylegające do ciała i stworzone z tkanin o właściwościach termicznych.

Czym powinny charakteryzować się ubrania sportowe wykorzystywane podczas jesienno-zimowych treningów?

Obok wygodnych i właściwie „pracujących” spodni, należy zaopatrzyć się w komfortową i oddychającą koszulkę termiczną, na którą w chłodne dni warto nałożyć termiczną bluzkę z długim rękawem i kurtkę chroniącą przed wiatrem (windstopper). Dzięki tak skomponowanemu strojowi, utrzymujemy stały poziom ciepła, a podczas ruchu zgrzane ciało nie owiewa nieprzyjemny, zimny powiew. Ubrania sportowe i zestaw jesienno-zimowy, to również ochrona głowy, szyi i rąk. Koniecznie zadbajmy o dobrą bluzę – najlepiej ze stójką – która otuli podatne na chłód gardło oraz węzły chłonne. Wśród dostępnych w naszej ofercie elementów sportowej mody przydatnej do treningów o tej porze roku, na pewno należy wymienić spodnie dresowe damskie w różnych fasonach i kolorach, a także solidne oraz modne spodnie dresowe męskie. To przecież niezwykle istotny element garderoby każdego fana aktywności fizycznej! Pomimo chłodu za oknem, nie rezygnujmy z treningów – to przecież samo zdrowie.

Powrót