Ubrania sportowe - jak o nie zadbać?

05/24/2019

Ubrania sportowe - jak o nie zadbać?

Sport stał się ważnym elementem życia dla wielu osób. Odpowiednia odzież sportowa zaś bardzo ułatwia fizyczne zmagania. Co jednak zrobić, by cieszyć się nią, jak najdłużej? Jak dbać o odzież sportową, by posłużyła nam długo w świetnej formie, oferując nam wszystkie swoje właściwości? Podpowiadamy.

Ubrania sportowe - Najważniejsze kwestie

Gdy kupujemy nowe ubrania sportowe, najczęściej zachwycają nas wyjątkowym komfortem. Uprawianie aktywności fizycznej staje się dzięki nim o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Z czasem jednak nasza odzież sportowa traci swoje właściwości. Najczęściej dzieje się to o wiele za szybko z powodu nieodpowiedniego traktowania tego typu odzieży. Niewłaściwe przechowywanie, pranie, czy suszenie doprowadza do zniszczenia ubrań, co zmusza nas do kolejnego zakupu. Jak zatem przedłużyć trwałość ubrań sportowych?

Metka

To pierwsze i najważniejsze miejsce, na które powinniśmy zwrócić uwagę. A zajrzenie na instrukcje zawarte na metce, powinny być pierwszym odruchem po zakupie ubrania. Znajdziemy na nich bowiem wiele cennych informacji, które są uzależnione między innymi od rodzaju tkanin, z których wykonane są nasze ubrania sportowe. Czasami dany produkt wymaga specjalnej pielęgnacji, o czym poinformuje nas metka.

Pranie odzieży sportowej

Zgodnie z pierwszym punktem - informacje, takie jak polecana temperatura prania znajdziemy na metce. Stosowanie się do zaleceń producenta pozwoli nam cieszyć się odzieżą w dobrej formie na dłużej. Wiele nowych pralek oferuje także specjalny program do odzieży sportowej. Środki używania do prania powinny być delikatne - tutaj również możemy znaleźć specjalnie do tego przeznaczone płyny. Unikajmy jednak płynów zmiękczających ubrania, ponieważ one, wnikając we włókna naszej odzieży, mogą pozbawić jej ważnych dla nas właściwości. Pranie odzieży sportowej powinno się robić po każdej aktywności. Do prania można stosować specjalne worki, chronią one odzież przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Suszenie ubrań sportowych

Suszenie odzieży sportowej wymaga od nas cierpliwości. Nie należy bowiem suszyć jej w suszarkach ani na słońcu, bądź narażać bezpośrednio na inne źródła ciepła. Pranie powinno stać w przewiewnym miejscu i wyschnąć samo.

Podsumowanie

Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń przedstawionych przez producenta na metce. Ubrania sportowe damskie i męskie są wrażliwe na środki chemiczne, dlatego warto je stosować z umiarem. Wszelkie sportowe koszulki damskie oraz męskie, a także inne delikatne ubrania przeznaczone do aktywności fizycznej, powinniśmy suszyć możliwie naturalnie. Dbając o swoje ubrania sportowe, będziesz mógł się nimi cieszyć dłużej!

Powrót